Ana Sayfa | About EGM | İletişim | Site Haritası
 
 
Detaylı Arama
 


 

BİREYSEL EMEKLİLİK ARACILARI SINAVI (e-BEAS)
 
Bireysel Emeklilik Aracıları Sınavı (e-BEAS), bireysel emeklilik aracısı olmak isteyen kişilerin başvurduğu mesleki bilgi ve becerileri ölçmek amacı ile düzenlenen ve elektronik ortamda gerçekleştirilen çoktan seçmeli bir sınavdır.

e-BEAS başvuruları Internet üzerinden yapılmaktadır. Yeterli başvuru sayısına ulaşıldığında sınav yapılacak tarih belirlenir. Başvurusu kabul edilen adaylara başvuruların ulaşma önceliğine göre sınav ataması yapılır.

Sınavlar; İstanbul’da Emeklilik Gözetim Merkezi Sınav Salonu (Sarıkanarya Sokak No: 16 Yolbulan Plaza B Blok Kat:2 34742 Kozyatağı/İSTANBUL, Kozyatağı Carrefour karşısı ; kroki), Ankara’da Hacettepe Üniversitesi(Beytepe Yerleşkesi Hacettepe Üniversitesi, Fen Fakültesi, İstatistik Bölümü, 06800 Beytepe, ANKARA; kroki) ve İzmir’de Ege Üniversitesi (Ege Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi Üniversite Caddesi 7/23, 35100 Bornova/İZMİR (Bornova metro durağı karşısı.), kroki) bilgisayar salonlarında gerçekleştirilir.

Sınava girmesi uygun bulunanlar için sınav yeri ve tarihi sınavın yapılacağı tarihten en az yedi gün önce Internetten duyurulur. Bu tarihten itibaren adaylar Internet üzerinden giriş belgelerini alırlar.

Sınav sonuçları Internet üzerinden duyurulur. Bireysel Emeklilik Aracıları Hakkında Yönetmelik’in 4 üncü maddesinin birinci fıkrasında aranan şartları taşıyanlara mesleki bilginin yeterliliğini göstermek üzere lisans belgesi verilir.

 e-BEAS Kılavuzu
 e-BEAS Yer ve Tarih Sorgulaması
 e-BEAS Giriş Belgesi
 e-BEAS Sonuç Sorgulama Ekranı
 e-BEAS Soruları ve Deneme Sınavı
 e-BEAS Hakkında Sıkça Sorulan Sorular


  e-BEAS Bilgilendirme Servisi: (216) 571 66 55

 
 
International Organization for Pension Supervisors T.C. Başbakanlık Hazine Müsteşarlığı
 
 
© 2008 Tüm hakları Emeklilik Gözetim Merkezi A.Ş.'ye aittir. Sarıkanarya Sokak No: 18 Yolbulan Plaza A Blok Kat: 1 34742 Kozyatağı/İSTANBUL
Tel: (216) 571 66 00 - (216) 445 85 58 Faks: (216) 571 66 01 - (216) 445 69 16
gri{creative}agency